Фільтр за

Бренд

Країна-виробник

ТРУБИ ДЛЯ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Товарів 4.

Показано 1-4 з 4 товарів

Активні фільтри

Показано 1-4 з 4 товарів

Труба на теплу підлогу: ключовий елемент системи водяного теплого пола

Вибір труби для теплої підлоги є важливим кроком у створенні ефективної та надійної системи опалення. Основні критерії, на які слід звернути увагу перш ніж купити трубу для теплого пола, – її міцність, теплопровідність, стійкість до корозії, гнучкість та необхідна довжина. Труба на теплу підлогу може бути виготовлена зі зшитого поліетилену (PEX), з термостійкого поліетилену (PE-RT) або з металопластика. Поліпропіленові труби не рекомендуються через їхні фізичні властивості. Обираючи правильні труби, ви забезпечите надійність та ефективність вашої системи опалення на довгі роки.

Тепла підлога водяна: основні вимоги до матеріалу

Труби для теплої підлоги мають відповідати таким вимогам:

 1. Міцність: Труба на теплу підлогу повинна витримувати високий тиск теплоносія та вагу бетонної стяжки.
 2. Теплопровідність та мінімальне розширення: Висока теплопровідність забезпечує ефективність обігріву, а мінімальне розширення запобігає розтріскуванню стяжки.
 3. Стійкість до зовнішніх чинників: Труби для теплої підлоги повинні бути стійкими до впливу високих температур та хімічних речовин.
 4. Гнучкість та еластичність: Труби повинні легко набувати потрібних форм без ризику розтріскування.
 5. Оптимальний діаметр: Найбільш поширеним діаметром для систем теплої підлоги є 16 мм. Більший вимагає товстішої стяжки, проте як показала практика, немає жодної різниці у віддачі тепла від труб 16 и 20 мм.
 6. Достатня контуру: Для уникнення ризику протікань бажано, щоб тепла підлога під плитку чи під ламінат була виконана з цілісних труб без з'єднань. Якщо довжина контурів недостатня, потрібно використовувати кілька контурів.

Поліетиленова труба на теплу підлогу PEX і PE-RT: в чому різниця

Поліетиленові труби дають змогу облаштувати водяний теплий пол з відмінними експлуатаційними характеристиками при відносно низькій вартості. На ринку представлені два основні види поліетиленових труб для теплої підлоги: PEX та PE-RT.

Труба для теплої підлоги зі зшитого поліетилену (PEX)

Труби PEX виготовляються з удосконаленого полімеру, який має високу щільність та стійкість до температурних перепадів і механічних пошкоджень. Існує кілька видів PEX-труб, що відрізняються за методом зшивки:

 • PEX-a: Виготовляються пероксидним методом. Ці труби мають високу ступінь зшивки (70-80%) та відмінні механічні властивості.
 • PEX-b: Зшиваються силановим методом. Ступінь зшивки досягає 65%, що робить їх дешевшими, але менш міцними порівняно з PEX-a.
 • PEX-c: Виготовляються радіаційним методом. Ступінь зшивки становить близько 60%.
 • PEX-d: Зшиваються азотним методом з високою густотою зв'язків, але є дорогими через складність виробництва.

Головний недолік PEX- труб – чутливість до ультрафіолетового випромінювання. Але зазвичай водяний теплий пол заливається стяжкою, а зверху кладеться фінішне покриття. Тому якщо облаштовується тепла підлога під ламінат чи плитку, на чутливість PEX-труб до ультрафіолету можна не зважати. 

Труба на теплу підлогу з термостійкого поліетилену (PE-RT)

Труби PE-RT є альтернативою PEX. Вони мають відмінну термостійкість та здатність до зварювання. Водяний теплий пол, змонтований з допомогою таких труб, також буде надійним і довговічним. Серед їхніх переваг – можливість зварювання та використання фітингів під час монтажу, а в процесі експлуатації - відсутність скрипу при ходьбі. Основний недолік - необхідність ретельного оцінювання навантажень на систему.

Теплий пол водяний з металопластикових труб (Pex-Al-Pex)

Металопластикові труби складаються з внутрішнього та зовнішнього шарів поліетилену, між якими знаходиться алюмінієвий шар, що забезпечує міцність, гнучкість та низький рівень теплового розширення. Для більшої наочності порівняємо технічні характеристики труб зі зшитого поліетилену та з металопластику.

Труби PEX:

 • Матеріал: Зшитий поліетилен.
 • Температурний діапазон: Витримують до 90°C (короткочасно до 110°C). 
 • Тиск: Залежно від типу (PEX-a, PEX-b, PEX-c) та діаметра, можуть витримувати тиск до 6-10 бар.
 • Гнучкість: Висока гнучкість, що дозволяє легко укладати труби в складних контурах.
 • Коефіцієнт лінійного розширення: Відносно високий, близько 0,19 мм/м•K.
 • Стійкість до корозії: Не піддаються корозії.
 • Термін служби: 25 років і більше при постійній робочій температурі до 700С.

Металопластикові труби:

 • Матеріал: Поліетилен + алюміній (PEX-Al-PEX).
 • Температурний діапазон: Витримують до 95°C (в аварійних режимах - до 110°C).
 • Тиск: Можуть витримувати тиск до 10-16 бар залежно від діаметра та товщини стінки.
 • Гнучкість: Висока, але трохи менша, ніж у чистого PEX.
 • Коефіцієнт лінійного розширення: Значно нижчий, ніж у чистого поліетилену, близько 0,025 мм/м•K, завдяки алюмінієвому шару.
 • Стійкість до корозії: Висока, завдяки поліетиленовим шарам, що захищають алюміній від окислення.
 • Термін служби: 25 років і більше при дотриманні умов експлуатації.

Отже, обидва типи труб для теплої підлоги мають свої переваги та недоліки. Поліетиленові труби (PEX) відрізняються високою гнучкістю, але мають вищий коефіцієнт лінійного розширення. Металопластикові труби (PEX-Al-PEX) мають нижчий коефіцієнт лінійного розширення, що зменшує ризик деформацій, та можуть витримувати більший тиск, але трохи менш гнучкі. Вибір між ними залежить від конкретних вимог до системи опалення або водопостачання.

Чому не варто використовувати поліпропіленові труби для теплої підлоги

Поліпропіленові труби також іноді використовуються в системах гарячого водопостачання та опалення, проте вони мають кілька значних недоліків:

 1. Високий коефіцієнт лінійного розширення: Це означає, що поліпропіленові труби сильно розширюються і скорочуються при зміні температур. Це може призвести до деформації труб і навіть до їх розриву.
 2. Менша стійкість до високих температур: Поліпропілен має обмежену стійкість до високих температур. Постійне нагрівання і охолодження може знизити їх міцність і довговічність.
 3. Менша гнучкість: Поліпропіленові труби жорсткі, що ускладнює їх монтаж, особливо у випадках складних конструкцій підлоги.
 4. Потреба в додаткових з'єднаннях: Через меншу гнучкість поліпропіленові труби потребують більшої кількості з'єднань і фітингів, що збільшує ризик протікання.

Водяна тепла підлога під плитку та під ламінат

Облаштовуючи теплий пол під плитку або ламінат, важливо правильно вибрати товщину стяжки, яка буде накладена поверх труб. 

Основні етапи монтажу водяної теплої підлоги під ламінат та плитку:

 1. Підготовка основи: Поверхня підлоги повинна бути рівною, чистою і сухою.
 2. Теплоізоляція: Укладання теплоізоляційного шару для запобігання втратам тепла вниз. Зазвичай використовують екструдований пінополістирол товщиною 20-50 мм.
 3. Гідроізоляція: Укладання шару гідроізоляції для захисту від вологи.
 4. Армування: Укладання армуючої сітки для зміцнення стяжки.
 5. Монтаж труб: Укладання труб теплої підлоги відповідно до проекту.
 6. Заливка стяжки: Виконання стяжки з бетону або спеціальної суміші.

Рекомендована товщина стяжки для теплої підлоги:

 • Мінімальна товщина стяжки: 30 мм над трубами. Це забезпечує достатню теплоакумуляцію та рівномірне розподілення тепла.
 • Оптимальна товщина стяжки: 40-50 мм над трубами. Ця товщина забезпечує кращу механічну міцність та довговічність стяжки.
 • Максимальна товщина стяжки: 70-80 мм над трубами. Використовується у випадках, коли необхідно забезпечити додаткову міцність або вирівняти значні нерівності основи.

Купити трубу для теплої підлоги у Білій Церкві

Наш будівельний магазин у Білій Церкві пропонує труби для теплої підлоги, які відповідають всім необхідним критеріям. Незалежно від того, який матеріал ви оберете – PEX, PE-RT чи металопластик, це буде продукція високої якості за помірними цінами. Наші консультанти допоможуть вам зробити остаточний вибір.

Також у нашому магазині будматеріалів ви можете купити колектор для теплої підлоги та інші комплектуючі. Надійні матеріали та професійний підхід забезпечать ефективність і довговічність вашої системи опалення.

З бажанням покупця ми здійснюємо доставку придбаного товару власним транспортом по Білій Церкві плюс 60 км - Шкарівка, Трушки, Фурси, Чмирівка, Сквира, Гребінки, Саливінки, Ставище, Узин, Рокитне, Сухоліси, Михайлівка, Людвинівка, Сущани, Мала Вільшанка, Озерна, Фастів, Чупира, Пищики, Піщана, Володарка.  

Чи є доставка по Україні товару з категорії Труби для теплої підлоги?

Так, виконується всіма службами доставки які працюють в Україні.

Чи є адресна доставка по Україні товару з категорії Труби для теплої підлоги?

Так, для уточнення ціни зв'язуйтесь з менеджером (096) 809-08-87.

Чи є фізичний магазин?

Так, за адресою вул. Київська 74а, Біла Церква, 09114

Є обмін чи повернення?

Так, відповідно до закону України «про захист прав споживачів»